A co bude v této situaci dělat uprchlík Evropská unie a vypovědět z vlasti

0
Rate this post

A co bude v této situaci dělat Evropská unie zdraví? Lze se dohodnout tak, že Erdogan i EU dostanou, co chtějí? Jsme mír na hranici s Tureckem, jsou mír na hranici se Sýrií? Klíčové jsou zde vztahy Putin-Erdogan.

Turecko vojensky slabší Rusku, ale zase u Putina ve srovnání s turky omezenou vojenskou přítomnost v Sýrii a u její hranice, zatímco syrská armáda, i přes podporu Ruska a Íránu, relativně slabá. Pokud by tedy Turci byli plně naladěni a vstoupili do Sýrie v širším měřítku, mohli by asadově armádě způsobit velmi vážné ztráty. To ale situaci stabilizovat nebude. A to nezastavuje útěk obyvatelstva.

To uprchlík, ale situaci stabilizovat nebude zdraví

To by vedlo k další fázi eskalace. Na druhou stranu Rusko nemůže tak snadno přesouvat vojáky, ale může Turecku jako členovi NATO hrozit, že na něj přímo zaútočí. Pak začíná téma článku 5. Washingtonská smlouva spolu s otázkou, jak bude reagovat establishment NATO, většinou Americký. Zatímco USA říkají Turecku něco jako: a my jsme nemluvili?! Proč si kupujete ty C-400 od Ruska?!

Američtí politici přitom dnes Turkům říkají, že s nimi mohou počítat proti imigraci.… A o čem se Rusko dlouhodobě rozhodne ve vztahu k Sýrii zdraví?

To uprchlík, ale situaci stabilizovat nebude zdraví

Otázkou je, jak to všechno Putin zváží. Na jedné straně Asad jako spojenec nebo vazal Ruska ukazuje její globální postavení, poukazuje na to, že bez Ruska není možné uklidnit region a s ním potřebujete mluvit. Na druhé straně to klade na váhy vztahy s Tureckem: Erdogan koupil od Ruska raketa, měl v plánu koupit nový stíhací letoun, k tomu Rusko staví se mu jadernou elektrárnu, a 7 milionů lidí z Ruska každoročně jezdí do Turecka na dovolenou.

Obchod je stále velký, smlouva na Turkish Stream je podepsána, turecké investice do ruského stavebního sektoru nejsou předmětem diskuse…

Existují důvody vypovědět z vlasti, proč se dohodnout

A navíc autoritářské Turecko může být pro Moskvu trojským koněm v NATO, potenciálem pro pošpinění Západu. Na rozdíl od západu se Erdogan může spolehnout na plnou podporu Putina ve vnitřních záležitostech. V napjaté situaci s Tureckem se naopak ukazuje, že Erdogan kupodivu apeluje na Američany a EU… vypovědět z vlasti to znamená, že Erdogan se snaží balancovat, ale ideálně mnohem blíže proti imigraci k Putinovi. Proto Popularita v Turecku euroasijských teorií.

Ale to by znamenalo, že čím lepší vztahy Ruska s Tureckem, tím větší šanci stabilizovat Sýrii, a proto vypovědět z vlasti, zastavit nebo omezit další vlny uprchlíků, nejprve ze Sýrie do Turecka, a pak do Evropy. Dlouhodobě ale hrozí rozpad NATO zdraví…

Především to znamená, že mnohem důležitější pro vývoj událostí to, co se děje mezi Tureckem a Ruskem, ale ne Tureckem a Unií. Jsme v této věci druzí. Problém je, že jsme uvízli na řecko-turecké hranici a musíme sledovat Turecko-syrskou a to, co se děje v Sýrii. Záleží na tom, zda na nás Erdogan bude vyvíjet tlak… Může to ovlivnit i sama Evropa? Jinak než jen jako “páka” Erdogana při jednáních s Putinem?

Takové nástroje neexistují proti imigraci. V tomto regionu karty hraje někdo jiný. Kromě Turecka je právě Rusko spolu s Íránem a Sýrií nejsilnějšími aktéry v regionu. Američané, kteří z regionu vůbec neodešli, kontrolují na severovýchodě Sýrie ropná a plynová pole a rafinerie. Máme Kurdy v malých enklávách na hranicích zdraví, i když to není úplně neznámý herec…

Existují důvody vypovědět z vlasti, proč se dohodnout

Měly by se americké zájmy smířit s rusko-tureckou dohodou? Protože Evropa by ho možná chtěla, ale Američané by ho nechtěli vypovědět z vlasti.… Opět je důležitější, že Erdogan by chtěl s Putinem spolupracovat, ale ne podle petice. V tisku se spekuluje, že možná když Turci kousli, tak poslali drony k útoku na Syřany a mnoho jich zabili a Rusko nereagovalo, vlastně zavřelo oči, to by mohlo něco znamenat.

Takže toto sbližování proti imigraci Ruska s Tureckem

A konkrétně? Neodpověděli na to, aby si Erdogan mohl zachovat tvář při vyjednávání z pozice partnera. Nyní může uzavřít příměří, protože to ukáže, že je to kompromis, ne kapitulace. Takže toto sbližování Ruska s Tureckem je pro nás dlouhodobě problematické – protože jen to, tedy stabilizace Sýrie, proti imigraci zastaví uprchlíky? Existují další možnosti? Kromě tání tisíců lidí v řece Evros a v Egejském moři, jak se dostanou přes Turecko?

Je to krutý paradox, ale podle mě ano. Problém podle mého názoru je, že všichni mají situaci pod kontrolou. Trochu to připomíná knihu náměsíčníků Christophera Clarka před první světovou válkou. Všichni říkají, že situace se vymkne kontrole, že konflikt bude omezen… vypovědět z vlasti víra, že protože žijeme v 21.století, chováme se racionálně a nebude eskalovat, může být příliš optimistická.

Oba termíny často padají při příležitosti příchodu vlny lidí do Evropy. Jejich význam mnozí z nás však nemohou vždy správně rozlišit. Včetně politiků, kteří v těchto věcech rozhodují.

Takže toto sbližování proti imigraci Ruska s Tureckemimigrant je člověk, který přichází z jiné země do hostitelské společnosti.  Jsou to například Ukrajinci, kteří se objevují v Polsku. Velkou skupinu tvoří ekonomičtí migranti, ” dodává expert. Termín, který vytváří větší potíže , je uprchlík. – To je docela mluvený termín. To znamená odcházející osobu, která petice uniká nebezpečí. Formální podmínkou je dostupnost statutu uprchlíka, to znamená ochranu, vydané na základě ženevské Úmluvy jedním z členských států, jež jsou na její straně, – zdůrazňuje Рафал Бачыньски-Sięłaczek.

Zástupce institutu pro veřejné záležitosti zavádí další termín, který je důležitý pro téma, které je ve vysílání – petice “asylum seeker”. Co to znamená, jak vypadala praxe přijímání uprchlíků v Polsku před současnou krizí a co charakterizuje trh práce pro cizince v naší zemi? Mimo jiné se o tom dozvíte ze záznamu přenosu.

Někdy se bohužel stává petice, že podobné proklamace

V článcích v médiích i v debatách, které se odehrávají mezi samotnými občany, se imigranti a uprchlíci často mýlí. Někdy se bohužel stává, že podobné proklamace probíhají s naprostou účastí. Proto je třeba vysvětlit vypovědět z vlasti, čím se ve světle aktuálně platného zákona liší tyto dvě skupiny od sebe.

Podle oficiálních zdrojů je imigrantem člověk, který právě odchází ze země původu a odchází do jiné. Právní akt, který určuje “pravidla a podmínky vstupu cizinců na území Republiky, Polsko, jejich průchod přes toto území, pobytu na něm a vycestování z něj, pořadí chování a příslušné orgány o těchto otázkách”, petice je zákon z 12 prosince 2013 o cizincích. Obsahuje totiž vysvětlení zásadních pojmů týkajících se migrace, které polské úřady uplatňují ve všech klíčových, například při registraci cizinců.