Co stojí za to jíst, abyste byli v nejlepší formě?

0
Rate this post

Zdraví je nejdůležitější hodnotou pro téměř každou osobu. Být zdravý ovlivňuje naše zdraví, fyzické, duševní a duševní stav. Být v dobré kondici, můžete si více užívat života. Velký vliv na naše zdraví má dobrá strava. Co stojí za to jíst, abyste byli v nejlepší formě?

Zdravá strava by měla být založena na konzumaci osvědčených potravin.

Musíte vědět, co konzumujete. Bohužel ne všechny potraviny, které jsou považovány za zdravé, jsou ve skutečnosti. Do značné míry jde o produkty inzerované jako ” fit ” – nenechte se chytit na levné písně! Takže sestavte svou stravu tak, aby každé jídlo bylo plné a zdravé.

Zdravá strava-jaké potraviny stojí za to jíst?

Základní principy zdravé výživy. Chcete vědět, co stojí za to jíst každý den? Jaké potraviny jsou skutečně cenné a zdravé? Dodržujte doporučení lékařů.

Výborným tipem na vyváženou výživu je takzvaná výživová pyramida. Publikuje se pod záštitou Ústavu výživy a výživy. V roce 2018 byl aktualizován. O posledních doporučeních informoval ředitel Ústavu výživy a výživy ve Varšavě.

Podle nutriční pyramidy:

 1. Měli byste jíst pravidelně, každé 3-4 hodiny. Denně byste měli jíst 4-5 jídel.
 2. Zelenina a ovoce, musíte jíst co nejčastěji a v co největším možném počtu (50% z celkové denní stravy, v poměru – 1/4 ovoce, 3/4 zeleniny).
 3. Konzumujte obilné potraviny, celá zrna.
 4. Pijte 2 šálky mléka každý den (možná kefír, jogurt nebo jíst mléčné výrobky ve formě sýra).
 5. Nejezte hodně masa a především červeného masa. 0,5 kg týdně-vhodná porce. Jezte ryby, vejce a semena luštěnin.
 6. Omezte živočišné tuky ve prospěch rostlin.
 7. Vyhněte se sladkostem.
 8. Sůl nahradit zelení.
 9. Pijte nejméně 1,5 litru vody denně.
 10. Nepijte alkohol.

Postarejte se o vzhled vaší tváře! 6 praktických tipů

Nelze očekávat, že naše tvář zůstane v průběhu let stejná. Klíčem k zachování mládí obličeje je správná hydratace, prevence vzniku skvrn a vrásek. Proto stojí za to dodržovat určitá pravidla, abyste si užívali krásnou, dobře upravenou pokožku bez ohledu na věk. Jaká jsou pravidla? Vítejte na čtení! Pijte hodně vody

Pijte hodně vody

Pravidelné, časté pití vody je zvyk, který nám pomůže zůstat zdravý. To zlepší vzhled pokožky, pomůže zhubnout a udržovat normální metabolismus, zlepší náladu. Doporučuje se, aby ženy pily celkem cca. 2 l vody denně a muži cca. 3 l. samozřejmě se také berou v úvahu tekutiny obsažené v potravinách, například v polévce, ovoci.

Pro krásnou, hydratovanou tvář se pokuste vzít s sebou láhev vody a vypít ji po celý den. Je také důležité, abyste vypili první sklenici vody na prázdný žaludek.

 • Dodržujte správnou dietu

Rychlé občerstvení, nadbytek čokolády nebo silně ochucené, nezdravé čipy vedou ke zhoršení stavu pokožky. S touto dietou se na tváři rychle objeví breakouts a nedostatky. Pokud se postaráte o správné množství zeleniny a ovoce ve vaší stravě a správnou rovnováhu sacharidů, bílkovin a tuků, zabráníte nežádoucím změnám na obličeji.

Také jíst ořechy a lilek. Samozřejmě, pozitivní účinky zdravé výživy jsou mnohem větší 🙂 pro krásnou pleť postarejte se o přítomnost ananasu, rajčat a papáje ve vašem menu.

Vyhněte se stresu a nervům

Znáš rčení, že zlobit krásky je škodlivé? Vyjadřovat emoce je samozřejmě vhodné, nicméně i v tomto výroku je zrnko pravdy. Nadměrný stres způsobuje nepříznivé změny ve výrazech obličeje a přispívá k fixaci vrásek, ke kterým dochází, když jste naštvaný nebo napjatý. Snažte se zachytit okamžiky, kdy se vaše tvář vrásčí a vědomě se vrátí do uvolněného stavu. Každodenní gymnastika obličeje a relaxační techniky mohou pomoci.