Zralá pleť nad 50 let – jaká je?

0
Rate this post

Po padesátce začíná estrogen klesat. Změny ve struktuře a vzhledu kůže jsou nevyhnutelné. Rohovka ztlušťuje a ostatní vrstvy kůže (epidermis a subepidermální vrstva) se ztenčují. Získává jinou barvu, stává se matnou, někdy nažloutlou, začínají skvrny v důsledku hyperpigmentace a mohou se objevit kapiláry. Pokožka bohužel s přibývajícím věkem dostává méně živin, protože se také zhoršuje její vstřebatelnost. Ochranná vrstva se také ztenčuje. Výsledkem je, že pokožka je méně elastická, drsná, suchá, citlivá, pokrytá vráskami a ovál obličeje je méně elastický.

Vysoce kvalitní krém pro zralou pleť

Krémy pro zralejší pleť jsou ve vaší kosmetické rutině zásadní. Musí však jak hydratovat, tak působit proti stárnutí. Založte svou rutinu péče o pleť na složkách, které jsou známé tím, že pomáhají proti stárnutí. Zde jsou:

vitamín A – také nazývaný retinol, „roztahuje“ vrásky, stimuluje syntézu kolagenu a zvyšuje růst epidermálních buněk,

vitamín C – je dar z nebes pro zralou pleť; posiluje schopnost obnovy kolagenových vláken, zlepšuje pleť a posiluje kapiláry; je to silný antioxidant a chrání pokožku před volnými radikály. Jako třešnička na dortu vitamín C eliminuje akné dospělých a vyrovnává pleť. Vitamín C se pokožkou velmi dobře vstřebává a běžně se prodává ve formě lehkého séra – aby pronikl hlouběji,

vitamín E a koenzym Q10 – další látky prospěšné pro pokožku; silné antioxidanty, které napomáhají regeneraci pokožky,

fytoestrogeny (rostlinné hormony) – běžně se extrahují ze sóji a fungují podobně jako lidský estrogen, to znamená, že zesilují regeneraci epidermis a stimulují tvorbu kolagenu a zároveň pokožku hydratují. Zralá pleť – UV ochrana by nikdy neměla chybět

Slunce je nejhorším nepřítelem mládí, protože urychluje stárnutí, takže váš denní krém musí bezpodmínečně obsahovat UV ochranu. Nanášejte vždy na obličej ale i na krk a dekolt. Samozřejmě po padesátce je krém na oční kontury nutností – vyhladí vrásky kolem očí, aniž by dráždil citlivou pokožku v této oblasti.

Make-up pro zralou pleť

Hlavním cílem make-upu pro zralou pleť musí být maskování a maskování nedokonalostí, vrásek a rýh. Použijte korektor, kvalitní podkladovou bázi a pudr na obličej. Začněte tím, že použijete korektor na tmavé kruhy, poté zakryjte hyperpigmentační místa nebo zakryjte kapiláry zeleným korektorem. Podklad by měl být lehký, aby se nehromadil na kožních rýhách. Vhodnou volbou by mohl být DD krém.

Můžete použít i lehký zemitý pudr (ještě lepší, když obsahuje zlaté třpytky) nebo tvářenku broskvové barvy. Tvářenky s pestrými barvami jsou vhodnější pro mladou pleť. Vyberte si pudr s HD efektem, který odráží světlo, protože dělá vrásky méně viditelné. Stejné pravidlo platí pro oční stíny!

Můžete použít lesk na rty všeho druhu, např. objemové, zvlhčující, zvlhčující balzámy na rty světlé barvy, hnědé nebo béžové.